ADALET KAZANACAK!

ADALET KAZANACAK!
14:28 09.08.2020 | 4010 kere okundu | Yazarlar

Aqil Semedbeyli

Yerel Türkler ve az sayıda Kürtler, Rusların desteğiyle bugünkü "Ermenistan" topraklarından sürüldü ve bugün bu topraklarda tek bir Türk yaşamıyor.
Bu tarihi adaletsizliğe son vermek için İrevan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Bazı arkadaşlarımız buna bölücülük diyor. Bu yanlış bir görüş. Yeni kurulmuş Cumhuriyetin isminin bu şekilde seçilmesi ve Azerbaycan kelimesinin olmaması uluslararası hukuk açısından sorun yaşamamak için düşünülmüştür. Bu cumhuriyetin kurucuları Azerbaycan'ın bütünleşmesi ideolojisini benimsemiş insanlardır ve hepimiz İrevan Türk Cumhuriyeti'ni Azerbaycan ve Turan'ın bir parçası olarak görüyoruz.
5 milyondan fazla İrevan (Şimdiki Erivan) kökenli yurttaşımızın başta Azerbaycan ve Türkiye olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde yaşıyor. Onların sadece 500 bininin 1988-1989 yılında sınır dışı edildiğini hatırlatırım.
Örgütlenme çalışmaları şu anda tüm hızıyla devam ediyor.
Kendi vatanları için savaşmaya hazır Erivan kökenli insanlardan en az 100.000 asker toplamak olur ki, bu da sorunun birkaç gün içinde çözüleceği anlamına geliyor.
Haylar (Ermeniler) ya dediklerimizi kabul edecekler, akıllıca davranacaklar, bu coğrafyada komşularıyla barış içinde yaşayacaklar ya da geldikleri yerlere geri dönecekler.


Yazarlar
Haberler