''BARIŞ KÖPEKLER'İNE BİR DAHA SESLENİŞ:

''BARIŞ KÖPEKLER'İNE BİR DAHA SESLENİŞ:
19:42 27.07.2020 | 3874 kere okundu | Yazarlar

Aqil Semedbeyli

5438Haylar (Ermeniler), çocukluğundan beri Türklere karşı nefret duyguları ile büyütülüyor. Bir çocuk doğduğunda bile kulaklarına "Türk düşmanınızdır" derler. 
Sonra, çocuğun bilinci tam açıldığı günden itibaren ona Türklerin onları nasıl soykırımlara maruz bıraktıklarını, var olmayan topraklarını nasıl aldıklarını, var olmayan Büyük Hayastan'ı nasıl yok ettiklerini ve nasıl düşünülemez işkenceye maruz kaldıklarını anlatıyorlar. Kendilerinin bize yaptıklatını, yazıyor, ancak biz yapmış gibi anlatıyorlar. Bu konuşma tüm seviyelerde devam ediyor: anaokulu, lise, Üniversite ve Akademi. Böylece hasta odaklı bir topluluk ortaya çıkar. Nefretten başka bir şey görmeyen, sorunlara nesnel olarak bakma fırsatından mahrum kalan ve sadece Türklerden at gözlüğü takıyormuş gibi intikam almaya çalışan bir düşmanla karşı karşıyayız. Sokak süpürücülerinden başkanlarına kadar hepsi hasta milliyetçiler. Hiç bir zaman var olmayan Büyük Hayastan davasına hizmet eder.
1984'tü. Lisedeydim. Babam Hebib Yusif oglu Zori Balayan'ın "Hayastan Yaraları" kitabını bir yerde satın aldı ​​ve okudu. Babam Hay dilini iyi biliyordu. Okul müdürüydü. Sonra bize bu kitaptan bahsetti. Bu kitabı okuyan herkesin kesinlikle bir Türk düşmanı olacağını söyledi. Çünkü kitapta, tarih boyunca Hay'ların Türklere  karşı insanlık dışı eylemleri, Türklerin Haylar'a karşı eylemleri şeklinde verilmişdir. Bu kitabın Hayastan'da (700 bini zaten Hay değil) toplam 3.5 milyon kopya basıldı ve bir hafta içinde satıldı.
Zori Balayan Hay'ların önde gelen aydınlarından biriydi ...
Bu, Hocalı'da yaşayan birçok Türk çocuğun derilerini soyan kötü adamın öncüsü ...
Karabağ'da ve dünyada olanları dikkatlice analiz ettiğinizde, kardeşliğin, iyi komşuluk ve barış eğitiminin "faydalarını" düşünmeniz gerekiyor...
Sonuçta, büyük Nizami Gençeli iyi derdi:
 ''Utanmazlığa karşı sert davranırsanız; 
Nazik olmaktan daha iyidir!"


Yazarlar
Haberler