Azerbaycan'ı, İrevan, Tebriz, Derbent ve Karabağ bekliyor.

Azerbaycan'ı, İrevan, Tebriz, Derbent ve Karabağ bekliyor.
07:53 25.07.2020 | 6320 kere okundu | Yazarlar

Abil Babaoğlu Sözbir Harekatı Başkanı, 

 Bu gün Ayasofya camisi ibadete açıldı. Başbakan Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve diğer devlet ve siyaset erkanı cuma namazını kılarak birlikte dünyaya birlik mesaj verdiler. Bu açılışın Türk İslam dünyasına hayırlara vesile olmasını dilerim. 

Bununla Türkiye devlet olarak (hem iktidar, hem de muhalefet) Avrupa ve Ortodoks dünyasının lideri Rusya'ya mesaj vermiş oldu .Bu mesaj onlar için bir Osmanlı tokatıydı. 

"Türkiye bunları niye 15 sene önce değil de, bu gün yaptı?" diye soracak olursanız, şöyle yanıt veririm: Akıllıca, acele etmeden, derin devletçilik geleneğine uygun olarak her şeyi zamanında yaptı. "Acele işe şeytan karışır" derler. Siyasette zamanından önce atılan adım hüsranla sonuçlana bilir. Safları hainlerden temizleyerek, ekonomik ve askeri gücünü artırtıktan sonra Türkiye artık dünya ve bölgesel siyasette bende varım dedi. 
3 tarafı düşmanla çevrilmiş Azerbaycan geç kalmadan Türkiye'nin 2016 Temmuz öncesi ve sonrasını araştırp kendisi için bir ders çıkarmalı.Türkiye 2016 Temmuz sonrası devlet siyasetinde milliyetçilige dönmüş oldu ve ancak milli güçlere güvenerek  hareket  etti.

Azerbaycanın tek kurtuluş yolu milliyetçilik, Türkçülüktür. Milliyetçi insan vatana, devlete ihanet etmez.

Savaş durumunda olan Azerbaycan bürokraside kadro  seçiminde liyakatla beraber milli duyğulara (etnik kimliğe bağlılık, vatanseverlik) önem verilmelidir.  Savaş durumunda olan Azerbaycan'ın Savunma Bakanlığının ismi Harp Bakanlığı (Harbiye) olarak değiştirilmeli, Rusya yönümlü tüm görevliler ordudan temizlenmelidir. Üst düzey görevlere Türk askeri akademi mezunları getirilmelidir. 

İç işleri Bakanlığına Ramil Usupov  sayesinde yuvalanmış etnik kürd milliyetçiler temizlenmeli, bakanlığa vatan için ölmeye, şehit olmağa hazır Azerbaycan gençleri getirilmelidir. 

Topluma, gençlere ve çocuklara vatan sevgisi aşılayan ilk ocaklardan birincisi  aileden sonra okullardır. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı hem isim olarak Milli Eğitim Bakanlığı olarak değiştirilmeli, hem de kadro olarak millileştirilmelidir. Tüm derslikler, müfredatı kontrol eden, vatanseverlerden ibaret bir kurum olmalıdır. 

Okullarda çocuklara vatan sevgisi, toprak mukaddesliyi, milli örf adetler, gerçek tarihimiz öğretilmelidir. O gençler bizim geleceğimizdir, onlar bu devleti geleceğe taşıyacaklar. Gittikçe artan rus okullarında okuyan multikulturist, tolerans terbiyede büyütülmüş nesillerden millete hayır yok. 
Rus okulları kontrol altına alınmalı ve kapatılmalıdır. 

Üretime dayalı bağımsız milli ekonomi yaratılmalıdır. Yurt dışında yüksek eğitim alan bir çok mütahassise yüksek maaş vererek vatana dönmeleri sağlanmalıdır. Özellikle savunma sanayisinde ilerleme kat etmiş kardeş Türkiye ile ortak yatırımlar yapılmalıdır. 

Bu gün dünyada hiç bir faaliyeti bulunmayan Dış İşleri Bakanlığı ve diaspora birlikleri  tamamen yenilenmelidir. 

Son olaylarda bütün dünyada devletine ve ordusuna sahib çıkan yurt dışındaki vatandaşlarımıza ne sefirlikler, ne de diaspora birlikleri sahip çıkmadı. 

Azerbaycan devleti (İstihbarat teşkilatı) diaspora teşkilatlarını iyice araştırmalıdır. Bu teşkilatlarda yüzde hakimiyete yalakalık yapan, arkada ise Ermeniye, Rusa ve diğer ülkelere çalışan vatan hainleri yuva salmışlar. Devletin ve milletin parasını yiyen bu hainler, senede 2-3 defa (20 Ocak, Hocalı soykırımı) organizasyon teşkil etmekle bütceden milyonlarla dolar para koparıyorlar. 

Eğer diaspora bir lobi gibi çalişmıyorsa demek ki, bu diaspora sadece devletten para koparmak için bir araya gelmiş hırsızlar birliğidir. 

Ve en önemli noktalardan biri de, Azerbaycanda hakiki milli muhalifetin olmaması ve gerçek vatansever seslerin önünün kesilmesidir. Dünyanın farklı devlet ve kurumlarından ve ya bazi karanlık şahıslarından grant alan muhalifet milli olamaz ve milli devletçiliğe hizmet edemez. Hükümet devletin lokomotifi ise, milli muhalifet de o trenin yol göstereni, navigasyaon sistemidir. Devletin doğru rotada gitmesinde milli muhalifetin çok büyük rolu vardır. 

Bunu Türkiye siyasetinde MHP göstermiştir. 
Bir daha yeniden söylemekte fayda görüyorum. Pandemi biter bitmez Milli Meclis seçimlerine gidilmeli ve Ramiz Mehdiyev'in seçtirdiği millet vekilerinden bir an önce kurtulunmalıdır. 

Azerbaycan'ı uzun yol, İrevan, Tebriz, Derbent ve Karabağ bekliyor. 

Bu gün savaşa ve bu uzun yola tam hazır değiliz. Bütün bu yazılanlar yerine getirildikten sonra bu uzun yola çıka biliriz. 
Acele işe şeytan karışır.. 

 


Yazarlar
Haberler