Azerbaycan'da sadece devletçilik kazanmalıdır.

Azerbaycan'da sadece devletçilik kazanmalıdır.
08:24 08.07.2020 | 4708 kere okundu | Yazarlar

SÖZbir Harekatı Yönetim Kurulu Başkanı Abil Babaoğlu

Coğrafyamızda son yıllarda olanlar Tüfk'un tüm düşmanlarını harekete geçirdi. 15 Temmuz 2016 olaylarından sonra, Türkiye'yi ve Büyük Kürdistan'ı bölme planları suya düşen İngiliz Siyonist işbirlikçileri bölgede yeni sinsi politikalar oluşturmaya ve uygulamaya başladı. Türkiye'nin güney sınırlarını temizleme, Libya'daki başarılı askeri operasyonlar, Rusya ve Fransa'yı oradan süpürme, Türkiye'nin bölgesel politikasının artık benden sorulduğu görüntüsünü verdi.

Erdoğan, Aliyev ve Nazarbayev'in Türkiye Birliği zirvesinde ortak poz ve açıklama yapmış olması, gerçek Türk Birliği'nin (Turan) çok yakın olacağının bir göstergesiydi.

 

Bölgedeki politikanın bu yönde gelişmesi, dünyayı yöneten emperyalist güçleri, Siyonist İngiliz Evangelisti, güçlerini telaşlandırdı

Ve bu güçler bölgeye emanet ettikleri Rusya'yı harekete geçirdi. Dünya siyasetinin iki ana Türk düşmanı olan Rusya ve İran bu ülkeler tarafından her zaman açıkça veya gizlice desteklenmiş ve bölgenin jandarma rolü bu ülkelere verilmiştir.

Yazdığım gibi, bu güçler Türkiye, Suriye, Irak ve Azerbaycan topraklarını bölerek Büyük Kürdistan yaratmak ve bölgede yeni bir Pers İmparatorluğu yaratmak ve tüm İslam ülkelerine savaştırmak. 

Her zaman olduğu gibi, plan Müslümanları Müslümanlara bölmek

Bu plana hizmet eden Azerbaycanlı ve İranlı ortaklar Urmu, Khoy, Maku, Nahçivan ve Azerbaycan'ın diğer birçok bölgesini yerel Türk nüfuzunun evinden çıkarıyor ve orada Kürt nüfuzunu artırıyor. Tıpkı Kerkük, Musul ve Erbil'de olduğu gibi.

26 yıl boyunca bu politika Azerbaycan'da, Rusya tarafından desteklenen dünya bölünmüş Kürt politikasında bir numara olan Ramiz Mehdiyev ve Azerbaycan devletini bir örümcek ağı gibi saran yetkililer tarafından sürdürülür. Son yıllarda Türkiye'nin bölgedeki güçlenmesi, Erdoğan Aliyev'in dostluğu, Ramiz Mehdiyev ve himayesinde olan bürokratlarının görevden uzaklaştırılması bu güçler Azerbaycan devletinin bahanesiyle Azerbaycan devletine açıkça saldırmaya başlamış.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın bu kötü güçlerin o zamanlar devlette yaratılmadığına kör bir bakış atması, şimdi hem kendisini hem de devletliğini tehlikeye atıyor. İçişleri Bakanlığı'ndan ayrılan Kürt güçlerine ve Ulusal Orduyu Rus yönlü memurlara bırakan başkan şimdi umutsuz bir durumdadır.

Ulusal orduda hegemonyaya sahip olan Rusya, Azerbaycan'ı ağır bir yenilgiye uğratmak için açıkça Azerbaycan'ı savaşa sürüklemek istiyor. Azerbaycan'da gerçek bir milliyetçi vatansever muhalefetin yaranmasını engelleyen hükümet artık yokluğunun sıkıntısını çekiyor. Hareketteki liderine ihanet eden ve başkalarından hibe alarak var olmaya devam eden herhangi bir politikacının, sahip değişimine oy vermeyen bir eşek gibi olduğu bir gerçektir. Yeminini veren kişi süre bilir.

Rusya'nın ve piyonlarının ülkedeki planlarını bozmanın ve Azerbaycan'ı bağımsız tutmanın tek bir yolu var. Başkanın yapması gereken tek şey durumu acilen ele alarak halka açıklamak, içişleri ve savunma bakanlarını gecikmeksizin değiştirmek ve vatansever gençleri bu bakanlıklarda üst görevlere getirmek.

Milli vatansever muhalefet partilerin oluşumu için koşullar yaratmalı

Ekonominin tüm sektörlerinde monopoliyanı yükseltmelidir. Bir gün, halktan korkmadan dışarı çıkarak sokakta Mammad amcadan sorarlarsa, ülkede hangi emlak kime sahip olduğunu ve kimin monopol yasından olduğunu öğrenebilirler.

Sevgili Azerbaycan halkı, bu günlerde Rusya ve onun ülkedeki desteklediği ayrılıkçı siyasi Kürtçüler sizi sokaklara atmak, huzursuzluk yaratmak ve sayenizde iktidarı ele geçirmek istiyor.

Unutmayalım ki Ortadoğu bir bahar devrimi yaşıyor

Ülkeler en az 30 yıl bölünmüş, parçalanmış ve geri düşmüştür.

Ülkede Azerbaycan için çalışan yetkililerden daha fazla Rus ve İranlı ajan var, toplu isyanlar ülkeyi çıkmayacağı bir bataklığa sürükleyecek.

Politik olarak aktif olun, ülkeyi yönetenlerden korkmayın, her zaman haklarınızı talep edin. Bunu sadece politik ve yasal bir şekilde talep edin, ama isyanlardan uzak durun.

Sizi temsil etmeyen siyasi liderleri takip etmeyin

Azerbaycan'da devletlik bugünlerde tehlikede ve kimse bunu tek başına çözemez. Vatansever hükümetin, milliyetçi muhalefetin ve halkın birlikte çözebileceğinden ve çözeceğinden eminim

Ama her şey politik

Azerbaycan topraklarını geri almalı, ancak bugün Rus kontrolündeki Savunma Bakanlığı ile değil

Toprakların geri kazanılması için ulusal bir ordunun inşası bugün başlamalı ve hızla tamamlanmalıdır.

Her şey demokratik olarak çözülmeli

Hükümetler geçicidir. Devletimize  devletçiliğimize  sahip çıkalım


Yazarlar
Haberler