Asasmedya.info 1 yaşında.

Asasmedya.info 1 yaşında.
13:51 01.06.2020 | 2658 kere okundu | Yazarlar

Nigar Ögeday

Bu bir yılda neler oldu neler geçti. Yılmadık usanmadık .

Dimdik ayakta durduk.

İncelerseniz göreceksiniz ki, sadece 3 kişiyle, Şebnem Karslı, Elçin Aslangil ve ben. Tek Türkiye de ve dünyada olanları değil, aynı zamanda Türk dünyasında kimsenin aklına gelmeyen haberleri yaptık ve her gün bu haberleri yapmaya devam ettik. Davamız milli dava oldu. Hiçbir siyasi düşüncenin yanında olmadık. Şahıslara hizmet etmedik. Hizmetimiz milletimiz ve Vatanımız oldu. Yeri geldi saldırıya uğradık. Yeri geldi yüzümüze gülenler arkadan bir birine onların linklerin paylaşmayın dediler. Bu sırada; Aqil Semedbeyli, Abil Babaoğlu hariç kimseyi yanımızda görmedik. Hatta dost bildiklerimiz bile facebook sayfalarında yazılarımızı paylaşmayı bile lüzum görmediler. Birden reklam oluruz deye korkdular.

O ise biz reklam için değil, gelecek nesillere önemli haberleri bırakmak için bu gazeteyi yayınlıyoruz.

O ise biz 100 yıl sonra bu günü araştıran akademisyenlerin doğru düzgün bilgileri yazması için bu gazetede varız.

Türkiye de Azerbaycanlıların bağımsız tek gazetesidir ASASMEDYA. Bunu Türkiye de yaşayan herkes, özelikle iş adamları da iyi bilir. Bu 1 senede bir tanesi bile bir kere arayıp size reklam vermek istiyorum demedi. Sebebi belli. Onlar bağımsız iş adamı olarak görünseler de böyle durumlarda kendilerini Azerbaycan hükümetinin memuru olarak görürler. Ben zaten başından kendi yağımızda kavrulacağımızı bilirdim. Ve hala aynıyız. Yaşadığımız sürece aynı olacağız.

Bu arada köşe yazarlarımızda sağ olsunlar. Hep bizimle oldular. En azından kendi yazılarını paylaşarak azda olsa bize destek oldular.

1 yaşın kutlu olsun bedenim yorulsa da ruhumun dinlendiği taze gazetem. Sen milyonlarca tirajları olan, Azerbaycan ve Türkiye de yüzbinlerce para harcanan medyalardan çok iş gördün. Bu kısıtlı okuyucularına yılmadan yorulmadan, bıkmadan tüm dünyadaki Türklerin sesini duyurdun. Sana verdiğimiz bir söz var. Açlıktan öleceğiz, ama seni asla bırakmayacağız. Bizim için mücadele; makam, para için değil, Vatan, millet içindir. Bu böylede biline…


Yazarlar
Haberler