İNSANLIĞA SESLENİŞ!

İNSANLIĞA SESLENİŞ!
11:20 01.06.2020 | 750 kere okundu | Yazarlar

Samir İsgenderoğlu

Ey İnsan Oğlu! 
 Tahammül sınırlarını aşarak, artık kendinden başka, yaşadığın dünya ve bu dünyada senden başka yaşamakta olan diğer varlığını sürdüren canlılara da zarar vermekte olduğunun farkına varamayarak kendine dur diyemeyeceğin durumda, türünü karşıda çok zorlu bir yok oluş sürecinin beklediğini bilmek hakkındır! 
Dünyada bir tek senin yaşamadığın gerçeğinin farkına varsan da öteki canlıları kendi ırkın gibi umursamadın!  
Belki de bu gidişe dur denmez ise hiçbir zaman da umursamayacaksın! 
Kendi ırkından olanlara yapmakta olduğun acımasızca yok ediş katliamları gibi, onları da yok etmeye kalkışarak var olan nizamı bozdun. 
Anlayamadığın hala şu ki senin geçmişte ilkel zannettiğin türünden olanlar senden teknolojik olarak çok daha ileri bir gelişim başarısı gösterdiler. Lakin onlar da senin gibi tehlikeli olmaya başladığı için bu yok oluş hükmünden hiçbir şekilde kaçamadılar! 
Sen daha anlayıp farkına varamayarak algılayamasan da, türünün senden önceki çok daha ileri gelişmiş olanların çok az bir kısmı bile olsa senin şu anda yaşadığın, evin olduğunu zannettiğin gezegenden kaçarak kurtulmayı başardı. Bu yüzdendir ki sen de hep göklere niye baktığına anlam veremesen bile sık sık bakar durursun. Bu kadar göklere bakmanın, hep göklere elini açarak bir şeyler istemenin (dua etmenin) ve göklerden gelecek bir kurtarıcı hayalini kurmanın ana nedeni de o kaçarak kurtulanların bir gün geri döneceği özleminden kaynaklanmaktadır. 
Farkına muhakkak varman gereken gerçek şudur: bu siz Dünya İnsanlığı olarak son şansınızdır ve bu şansınızı iyi değerlendirmeniz gerektiğini anlamanız lazım! 
Eğer ki bu son şansı da iyi değerlendiremez ise insan oğlu, yeniden diğer türlerinin yaşadığı gibi bu kes de türünün çok küçük bir gurubu kaçarak kurtulurken, geride kalanların da çok büyük bir bölümü, neredeyse tamamına yakını da denecek bir şekilde bu yok oluş hükmünden kurtulamayacaktır. Geride kalanlardan da yaşama şansını elde ede bilenleri ise her şeye yeniden ilkel bir şekilde başlayacaktır. 
Bilmeniz gereken önemli şeylerden birisi de siz ‘’Dünya İnsanlığına’’ verilen bu son şans, yani Yeni Dünyada Düzeninde yaşama hakkını sadece deyişime ayak uydura bilenler kazanacaktır. Bu Yeni Dünya Düzeninde yaşama hakkını kazananlar ise geçmişte olduğu gibi, ondan öncekilerin yaptığı hataları yeniden yapmaya devam etmeleri durumunda, onlar gibi kesin yok oluştan kurtulmaları mümkünsüz bir hale gelecektir.  
Bu ‘’Yeni Dünya Düzeninde’’ insanlığın Eski Dünyada alışık olduğu alışkanlıklarının büyük çoğunluğuna yer olmayacağı gerçekliğini de görerek, anlayarak kabul etmesi de uzun sürmeyecektir. Eski Dünyada yaşanan felaketlerin ana temellerinden olan her türlü ayrımcılığın, tamamen Yeni Dünyada yok olarak unutulması esas ilkelerden biri olacaktır.  
Eski Dünyada insan toplumlarını ayrıştıran büyük katliamların esas sebepleri sırasında en ön sırada gelen nedenlerden biri olan en başta da DİN ve IRK kavramları da fazla tutunamayacağı gerçeğini de zamanla insanlık anlayarak kavrayacaktır. Sınırların kalkacağı ve hiçbir kısıtlamaların, ayrımcılıkların olmayacağı bu Yeni Dünya Düzeninde bireyler toplumsal baskıdan kurtarılarak özgür kılınacaktır. Tek dünya insanlığı ve yalnızca tüm eski dogmalardan kurtarılmış hür insan kavramı bu Yeni Dünya Düzeninin olmazsa olmazları sırasında vazgeçilmez önceliklerinden arasında kendi yerini alacaktır. Dininden, Milliyetinden ve Irkından asılı olmayarak her kes tüm kaynakları eşit bir şekilde paylaşacaktır. Sadece daha fazla tüketime dayalı olan eski toplumlar üretime ve paylaşıma dayalı bir toplumlara dönüştürülecektir. Dünya İnsanlığı, onunla dünyayı paylaşmakta olan tüm canlıların yaşamına saygı duyması gerektiği bilincinin de farkına vardırılacaktır! 
Kurulması neredeyse tamamlanmakta olan Yeni Dünya Düzeninin başlarında, Dünya İnsanlığının yaşayacağı en önemli olaylar sırasında geçmişin ve geleceğin gerçekçi olan önemli sırlarına belli ölçüde vakıf olması ile birlikte, hep merak ettiği dünya dışı var olan diğer yaşamlarla da uzunca bir aradan sonra yeniden tanışacağı gerçeği olacaktır.  
İlk adımlarının atıldığı bu Yeni Dünya Düzeninin bir diğer yeniliklerinden biriside, insanlığın kendi türünden olmayanlarla da kolay bir şekilde iletişim kura bilme becerisinin geliştirilmesi olacaktır.  
Aynı zamanda bu Yeni Dünya Düzeninde Dünya İnsanlığının farkına varacağı bir diğer en önemli gerçeklik ise, insanın diğer insanlar ile ilgili fikir ve düşüncelerinin, ilk önce daha çok kendi hayatlarına yansıdığı gerçeği de olacaktır. Yani birisi ile ilgili kötü veya iyi bir şey düşündüğünüz, onunla ilgili iyilik veya kötülük aklınızdan geçirdiğiniz zaman bunların ilk önce sizin hayatınıza yansıyacağı gerçeğinin farkına varacaksınız. Birisine iyilik veya kötülük yapmayı aklından geçirdiğinde, aklından geçirdiğin bu iyi ve kötü şeyleri yapmaya kalkıştığında veya yaptığında aslında kendisinin de o şeyi yaşayacağı bilincine de kavuşacaktır.  Düşüncelerin gücünü anlamak ile birlikte, başkalarına yaptığı iyi veya kötü şeyleri aslında kendine yaptığını gerçeğini anlaması ise insanlığı daim iyi düşünmeye ve işi şeyler yapmaya zorunlu kılacaktır. Tüm bunların sonucu olarak da dünya genelinde ebedi bir barış, kardeşlik ve paylaşım sistemi insanlığın hayatının tam merkezinde kendi yerini alacaktır. 
Şimdi dünya insanlığı olarak seçim sizindir:  
ESKİ DÜNYADA KALARAK YOK OLMAK MI?  
YENİ DÜNYADA HÜR VE KARDEŞÇE TÜM CANLILARIN HAYATINA SAYGI DUYARAK YAŞAMAK MI? 


Yazarlar
Haberler